Z čeho pletu

Většinu výrobků pletu ze 100% peruánské ovčí vlny od firem Wool and the gang, We are knitters a Bettaknit. Ve všech případech se vždy jedná o 100 % přírodní tedy 100 % obnovitelný a zcela biologicky rozložitelný materiál. Tato vlna je velmi hřejivá, příjemná na dotek, nekouše a je prodyšná. Je vhodná především na chunky svetry a kardigany, maxi šály, hřejivé čepice a designové deky. 

Pletu i z upcyklované vlny, mohéru, merina, alpaky, kašmíru, bavlny a lnu. Designové deky, dětská hnízda a dečky pletu ze 100% merino vlny či 100% ovčího rouna. 

Každý výrobek je jedinečný a vytvořen jen pro Vás.

Jak pečovat o výrobky z peruánské vlny

Nikdy na Vaše pletené výrobky nepoužívejte pračku ani sušičku. Pleteniny perte pouze v ruce ve vlažné vodě s nepatrným množstvím jemného pracího prostředku určeného na vlnu. Pleteninu po vyprání jemně vyždímejte ideálně do ručníku a poté rozložte na suchý ručník. Nechte schnout ideálně na rovném povrchu kvůli zachování tvaru. Pleteninu nevěšte. Vyhněte se rovněž sušení na přímém slunci, abyste déle zachovali barvy. Vlna je přírodní materiál, časem se tedy mohou na pleteniny objevit žmolky, toto není vada, nezoufejte a použijte ideálně odžmolkovací strojek určený na vlnu nebo žmolky jemně manuálně odstraňte.

Pletené výrobky skládejte a ukládejte ideálně do ochranného látkové obalu. Nevěšte pleteniny v šatníku, předejte tím nechtěné změně tvaru.

Pletené výrobky Vám při správné péči vydrží roky.

Pokud máte dotaz, neváhejte mě kontaktovat.

Jen ruční praní

Jemně ždímat

Jemný prací prášek

Sušit na rovném povrchu

Nesušte na přímém slunci

Přihlášení